Vylepším vaše podnikání.

Znám dobře pohled importéra na své dealery, ale také problémy, které mají ti nejmenší - drobné servisy a opravny. Viděl jsem mnoho cest, které nikam nevedly a vás povedu jinudy. Nabízím své zkušenosti a odbornost, abyste se vyhnuli známým chybám jiných a našli skryté rezervy vašeho podnikání.

Projekty na kterých jsem pracoval nebo pracuji...

Autorizované karosárny a lakovny

Vytvořil jsem technické a procesní standardy pro značkové certifikované karosárny a lakovny (pro značky Ford a Toyota), včetně analýz jejich předpokládané profitability a příležitostí v regionu.

Velkoobchod s náhradními díly

Ve spolupráci s anglickou centrálou evropského Fordu jsem byl tvůrcem pilotního projektu velkoobchodu s originálními náhradními díly a několik let jej rozvíjel.

Odborné karosářské školení

Od roku 2001 připravuji odborná školení karosářů (v současnosti jsem technický školitel klempířů značky Toyota). Vlastní školení nejenom provádím, ale především připravuji jeho program a osnovy (například i pro společnost Servind).

Analýza servisních kapacit a potenciálu

Pro Mitsubishi a Toyotu jsem realizoval a částečně stále provádím analýzy prodejního potenciálu a kapacit v karosárnách a lakovnách v jejich autorizované servisní síti (včetně marketingových návrhů propagace a jednání s pojišťovnami).

Analýza dat dealera z DMS a posouzení kapacit

Pro dealera Auto Eder provádím podle individuálního zadání analýzu profitability plánované lakovny a produktivitu servisních prací. Také zajišťuji zpětnou vazbu majiteli pro důležité klíčové ukazatele výkonnosti (KPIs).

Marketing a obchod

Společnosti UNITESTA (údržba, opravy a úpravy amerických aut, převážně Fordu Mustang) jsem pomáhal s rozvojem obchodu, marketingem a PR aktivitami v jejich počátcích v nových firemních prostorách.

Analýza obchodních příležitostí

Mám vytvořen vlastní kalkulační systém pro analýzu potenciálu velikosti trhu a možného zisku pro karosárny a lakovny. Pravidelně dle individuálního zadání provádím kalkulace.

Certifikace a audity karosáren a lakoven

Realizuji certifikační audity a pravidelné kontroly kvality provedené práce v karosárnách a lakovnách (v letech 1998-2007 pro značku Ford, aktuálně pro značku Toyota).

Fair Play koncept

V rámci SDA (Sdružení Dovozců Automobilů) jsem dlouhou dobu vedl pracovní skupinu (ve spolupráci s dalšími značkami) s cílem zvýšit bezpečnosti silničního provozu kvalitativně bezpečnými opravami vozidel po nehodách.

Posouzení projektu

Posoudil jsem projekt vývoje a přípravy vlastního projektu sportovního automobilu a poskytl zpětnou vazbu.

Public Relation

Dlouhá léta jsem spolupracoval na PR a účastnil se různých vystopení v médiích. Velkými projekty byly má účast v pořadu „Crash test naživo“ v Autosalonu TV Prima, nebo rozhovory pro Radiožurnál ohledně originálních dílů.

Prodej servisních služeb

Připravil jsem a nadále rozvíjel strategii a programy na podporu prodeje služeb souvisejících s údržbou starších vozidel.

Financování

Ze strany servisního oddělení jsem spolupracoval na financování vozidel formou finančního a operativního značkového leasingu.

Pojištění

Společně s pojišťovnou jsem připravoval značkové pojištění. Nastavoval jsem pravidla spolupráce a postupy likvidace škod na úrovni rozhraní výrobce vozidel vs. pojišťovna.

Market Rep - dealerská síť

Několik let jsem spoluvytvářel a byl odpovědný za dealerskou servisní síť značky Ford v České republice.

35 let
zkušeností

Práce pro
velké značky

Nezávislý pohled
odborníka