Nacházím prostor  pro zlepšení.

Hledám cesty ke zvýšení produktivity firem a vyšším ziskům. Zavádím a kontroluji projekty v poprodejních službách. Budu s vámi od obchodu s náhradními díly až po marketing. Dělám analýzy obchodních aktivit a nacházím místa, kde vám utíkají peníze.

V automobilové branži
se pohybuji přes 35 let.

Během své kariéry jsem se dostal až na pozici marketingového ředitele českého Fordu a přitom jsem začínal jako kontrolor ve škodovácké lakovně. Byl jsem u zrodu nové Felicie, nechyběl jsem ani u první Oktávky. Pak jsem dostal nabídku českého Fordu, abych nastavoval standardy oprav vozidel v celé dealerské síti. To byla velká výzva. A přišly i další - od definic správných postupů a následných kontrol, přes rozjetí prodeje značkových dílů Ford i neznačkovým opravcům, až po marketingové aktivity pro celou servisní síť. A celou tu dobu jsem se učil a zjistil, že není důležitá značka, ale přístup lidí. K práci, zákazníkům, novým postupům a technologiím, které šetří čas a přináší vyšší zisky.

1985–1997

1997–2016

Moje specializace

Autoservisy

Jako odpovědný manažer zastoupení značky mám bohaté letité zkušenosti s poprodejními službami v automotive. Zlepšování a analýzy kapacit, zisku a potenciálu jsou mojí doménou i v poslední době.

Karosárny a lakovny

O roku 1985 pracuji v tomto oboru. Nejdříve ve výrobě v lakovně a svařovně, potom u zastoupení značky na rozvoji oprav vozidel po nehodách. Již od roku 1997 jsem zaváděl certifikované karosárny a lakovny.

Prodej náhradních dílů

Za prodej náhradních dílů jsem byl odpovědný a znám velmi dobře různá pravidla programů na podporu prodeje dílů (včetně specifických požadavků na velkoobchod s náhradními díly).

Aftersales marketing

Marketing poprodejních služeb mě v oblasti oprav po nehodách a prodeje originální dílů provázel od roku 2000 velmi intenzivně. Také znalost problematiky pojišťoven mi není rozhodně cizí.

Odborná školení

S odborným školením karosářů jsem začal v roce 2001 a především v poslední době tato odborná školení nejenom realizuji, ale umím i postavit školicí program tzv. klientovi na míru.

Certifikace

Zvládnu přípravit, rozvíjet a udržovat standardy pro karosárny a lakovny. A také provádět jejich certifikaci a realizovat pravidelné kontroly kvality. Umím karosárny a lakovny nazávisle posoudit a předat zpětnou vazbu.

Pracoval jsem pro a mými klienty jsou...